Ayaklardaki 6 Mucizevi Nokta

Ayaklardaki 6 Mucizevi Nokta

Eller, bacaklar ve ayaklarımızda binlerce sinir bulunmaktadır. Bu sinirlerin her bir tanesi vücudu canlandırmak için kullanılabilir. Ancak bunun için bu hassas sinirlerin bulundukları yer ve ne işe yaradıkları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Ayak refleksolojisi adı verilen bu uzmanlık alanı yüzyıllardır alternatif tıp olarak kullanılmaktadır. Aslından refleksoloji, akupunktur tedavisinin de temelini oluşturmaktadır. Refleksoloji vücudun çeşitli ince noktalarına dokunularak tedavi sağlar. Refloksoloji her ne kadar her hastalığa şifa olmasa da uzmanlar, uyku sorunları, yüksek tansiyon sorunları olanlar ve strese karşı çok güçlü tedavi olanağı sunduğunu söylemektedirler.

Refloksolojinin böbreklere ve bağırsaklarda kan akış hızını arttırdığı ve buna bağlı olarak da diyaliz hastalarında pozitif değişikliklere neden olduğu, kan basıncının düşürülmesiyle büyük ölçüde rahatlama sağladığı, göğüs hastalıkları ve diyabet hastalarında ağrıları azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Hangi noktalar hangi organlara etki ediyor?

Ayağımızdaki 6 hassas noktayı masajla uyararak vücudumuzda önemli derecede rahatlama sağlayabiliriz. Büyük ayak parmağımıza masaj yaparak iştahımızı kontrol altına alabilir ve doğru aerobik hareketlerle kilo vermeyi sağlayabiliriz. Sol ayak başparmağının ortası hipofiz bezinin giriş noktasıdır. Herhangi bir hormon düzensizliği var ise bu noktaya masaj yaparak bu dengesizliği kontrol altına almaya çalışabiliriz. Büyük ayak parmağımızın tabanına masaj yapmak ile tiroit bezine masaj yapmak neredeyse aynı şeydir. Dengesiz olan tansiyonu düzeltir ve çok stresli bir yapıya sahipsek gevşememizi sağlar. Ayaklarımızın iç kısımları adrenalin hormonu ile doğrudan bağlantılıdır ve buraya masaj yaparak enerji seviyemizi maksimum hale getirebiliriz. Topuk bölgesine masaj yapmak boşaltım sistemimizi aktif hale getirir ve vücudumuzdaki toksinlerden kurtulmaya büyük ölçüde etki eder. Ayaklarımızın orta noktası ise diyafram ile doğrudan doğruya bağlantılıdır. Buraya masaj yapmak stresle baş etmenin en iyi yoludur.  İyi sonuçlar elde etmek için her gün düzenli olarak bu bölgelere masaj yapmak hem daha sağlıklı olmamızı sağlar hem de sağladığı gevşeme sayesinde stresten daha az yıpranmamıza olanak sağlar.

Siz de refleksoloji konusunda uzmanlaşmak ve refleksoloji hakkındaki tüm bilgilere hakim olmak isterseniz refleksoloji kursumuza katılabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR

 • 30 Aralık 2019 by Maya Akademi, in Masaj
  Masaj Nedir?
  Bedenimizi dinlendirmek adına masaj veya SPA salonlarına giderek hem vücudumuzu ...
  READ MORE +
 • 11 Kasım 2019 by Maya Akademi, in Masaj
  Masajın Hayatımızdaki Yeri
  Günümüzde kişiler yoğun çalışma tempolarına ayak uydurmakta zorlanıyor. Bu yorgu...
  READ MORE +
 • Aromaterapi
  15 Haziran 2016 by Maya Akademi, in Masaj
  Aromaterapi Nedir?
  Aromaterapi doğal tedaviler arasında en hızlı gelişen alanlardan biridir. Aroma ...
  READ MORE +
TOP
FİYAT AL
FİYAT AL!
Fiyat Al x

İrtibata geçmek istediğiniz şube: