Estetisyen Olma Süreçleri

Estetisyen Olma Süreçleri

Estetisyen olmak isteyen bir kişinin yapmak istediği ilk şey; öncelikle bu mesleği kafasında bu mesleği bir yere koymak olacaktır. Çünkü bu sektör ona bu alanda gelişme ve mesleki anlamda ilerleme sağlayacaktır.

Zihninin bir köşesine bu mesleği iyice yer eden estetisyen adayları daha sonra Halk Eğitim Merkezleri veya Milli Eğitime Bakanlığına bağlı özel eğitim kurslarına üye olup bu meslek için ilk adımını atmış olurlar. Bu kurslarda hem teorik hem uygulamalı olarak eğitimlerini alırlar. Bu eğitimlerde kendi içinde 526 saat ve 826 saatlik olmak üzere iki gruba ayrılır.

526 saatlik estetisyenlik kurslarında eğitimlerini tamamlayan estetisyen adayları eğitimlerini bitirdikten sonra estetisyen belgesi alıp Hastanelerde veya özel kliniklerde çalışma imkanlarına sahip oluyorlar. 826 saatlik hızlandırılmış estetisyenlik kurslarında yani “İleri Estetisyenlik” kursunu tamamlayan öğrenciler estetisyen belgesinin yanında ustalık belgesi ve kendi iş yerini açma imkanına sahip oluyorlar. Bu da kursları daha çekici bir hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR

TOP
FİYAT AL
FİYAT AL!
Fiyat Al x

İrtibata geçmek istediğiniz şube: