MENÜ

Son Blog Yazıları

MASAJ KURSU

Masaj kursu, masör ve masöz eğitimleri verilmek üzere geliştirilmiş popüler bir eğitimdir. Masaj, Ortadoğu’da olduğu kadar artık Amerika ve Avrupa’da tedavi amacıyla kullanılan ve çok başarılı sonuçlar alınan ilmi el hareketleridir. Doğru ve uzman ellerde yapılması durumunda alternatif tıp olarak uygulanmakta, çoğu ülkelerde reçetelere yazılmaktadır.

Masaj Kursu
Gelecek Planlarını Erteleme!

İrtibata geçmek istediğiniz şube:

Ülkemizde de aslında çok geniş kapsamlı olarak yapılmakta ve yaptırılmaktadır. Masajın insan vücudunda sayılamayacak kadar çok faydası vardır. Masajı gerekli kılan en önemli nokta ise masajın oluşabilecek çok sayıda rahatsızlığı önleyici özellikte olmasıdır. İnsanın ve vücudun ihtiyacına göre klasik masaj, sırt masajı, masajı, selülit masajı, lenf drenaj masajı, thai masajı, spor masajı, aromaterapi masajı, ayurveda masajı, lomi lomi masajı, derin doku masajı, akupresür, tuana masajı ve osteopati gibi birçok masaj çeşidi mevcuttur.

Dünya çapında yapılan araştırmalara göre sağlık ve hastalık nedeni ile masaj talep oranı %70, turizm sektörü masaj oranı %20 ve keyfi masaj yaptırma oranı ise %5 gibi küçük bir rakamdır. Avrupa ülkelerinde masaj, ilaçlarda olduğu gibi reçeteye yazılabilen ve masrafı çeşitli sağlık kurumlarından karşılanabilen bir uygulama halindedir.

Masaj kursunda yer alan , masöz ve masörlük eğitimlerimiz 4-6 ay sürmekte ve eğitimlerimiz sonrasında iş bulmanızda size destek verilmektedir. İsteğiniz doğrultusunda kişisel eğitimde alabilirsiniz.

Masöz-Masör olmak için ne yapmalıyım?

Masör/Masöz olabilmemiz için profesyonel eğitim almanız gerekir. El becerilerinizi geliştirebilmek için sık sık uygulama ve pratik yapmalısınız.

Masaj kursunda masöz-masör eğitimi aldığımda nerelerde çalışabilirim?

Masaj Kursu programını tamamladığınızda, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde, otellerde, güzellik salonlarında, masaj salonlarında, hastanelerin ilgili bölümlerinde, spor salonlarında, SPA merkezlerinde ve eğitim kurumlarında öğretmen olarak çalışabilirsiniz.

Masajın bu kadar yayılması ve talep görmesi aynı zamanda yeni bir sektör oluşumuna neden olmuştur. Fizik tedavi ve iyileştirme merkezlerinde, güzellik salonları ve spa merkezlerinde, hastahanelerin ilgili bölümlerinde, spor salonlarında bu dalda çalışanların sayısı hiç de az değildir. Böyle olmasına rağmen insanların sürekli talep ettiği bir uygulama olduğu için bu dalda eğitimli personellere sürekli ihtiyaç duyulmaktadır.

Ülkemizde fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde ve hastanelerin ilgili bölümlerinde tedavi amaçlı masajlar uygulanmakta ve çok iyi sonuçlar alınmaktadır. Bu meslek alanında ciddi bir açık bulunmaktadır. Mezun olduğunuzda iş bulma imkânı çok geniş olan masaj eğitimleri, konusunda profesyonel uzman eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Kurs süresinde neler öğreneceksiniz?

 • İletişim
 • İş  Sağlığı  ve  Güvenliği
 • İskelet  ve  Kasların  Yapı   ve  İşlevleri
 • Vücut  Sistemlerinin   Yapı  Ve  İşlevleri
 • Kişisel  hijyen
 • Salon  Hazırlığı    ve  Hijyeni 
 • Aroma  Terapi  Masajı 
 • Müşteri  Karşılama  ve  Uğurlama
 • Kozmetikleri  Tanıma
 • Vücut  Bakım Kozmetikleri
 • Klasik   Masaj  Teknikleri
 • Dekolte   ve  Yüz  Masajı 
 • Temel  Vücut  Masajı 
YUKARI
FİYAT AL!
Fiyat Al x

İrtibata geçmek istediğiniz şube: